Pavla a Petr

Kuba

Svadobný obrad sa konal na Kube v hoteli Melia Varadero.

Novomanželia nám napísali:

Chceli by sme sa pani Martine zo srdca poďakovať za nadštandardnú starostlivosť pri vybavovaní našej svadby a priebeh nášho sobáša až do samotného konca v podobe vystavenia sobášneho listu v českom jazyku.

Svadba sa konala 15.8.2019 na Kube. Na Martinino odporúčanie sme si vybrali krásny hotel Melia Varadero, kde sa o nás od začiatku dobre starali. Deň po príchode sme sa stretli s milou svadobnou koordinátorkou Anou Marys, ktorá s nami prešla všetky detaily obradu – od výberu miesta, hudby, kytice, účesu pre nevestu a menu až po večeru pod holým nebom. Na našu žiadosť nám dokonca poskytla na fotenie krásny starý kabriolet, ktorý je pre Kubu typický. Spolu s profesionálnym fotografom sa tak postarali o zapečatenie nádhernej spomienky.

Samotný obrad bol bezchybný, hlasná hudba bola poskytnutá, miestni hostia boli okolo, ale nenarušili naše súkromie jeden bit, Ana zariadil všetko tak, aby sme si mohli vychutnať náš deň naplno pre seba. V altánku, ktorý sme si vybrali na obrad a ktorý by sme odporučili každému, bolo šampanské, chutná torta, o ktorú sme sa s radosťou podelili so svedkami a matrikárkou.

Hotel si pre nás však pripravil ďalšie milé prekvapenie v podobe vane po návrate z romantickej večere a krásne zariadenej izby. Krásne bolo aj ráno, keď nám na dvere izby zaklopal čašník a priniesol nám skvelé raňajky, ktoré podával na terase. Odtiaľ sme mali absolútne dokonalý výhľad na more.

Počas celého pobytu sme sa nenudili ani minútu, hneď na druhý deň po svadbe sme sa vybrali na katamarán za delfínmi na otvorené more, šnorchlovali sme, opaľovali sa, lovili mušle. Aby sme preskúmali oblasti Kuby mimo hotelových rezortov, požičali sme si v hoteli skúter a vybrali sa pozrieť, ako sa tu žije. Ďalej sme využili ponuku cestovnej kancelárie a vybrali sme sa do Havany, kde sme nastúpili do klimatizovaného autobusu s česky hovoriacim sprievodcom. Poradila nám, kde a aký rum kúpiť, aké sú najlepšie značky kubánskych cigár, zobrala nás na vynikajúci obed so živou hudbou, na bezkonkurenčnú piňacoladu podávanú priamo v ananásovej kôrke a previezli sme sa po častiach Havany v starom kabriolete. Potom nás vzala do samotného centra, kde nám dohodla výhodné ceny suvenírov od miestnych predajcov.

Hotel má niekoľko tematických reštaurácií. V rámci nášho svadobného balíka nám Ana zabezpečila vstup do jedného z nich každý deň v atraktívnych podvečerných hodinách. Raz sme sa ocitli v mexickej grilovni, druhýkrát v japonskej Sakure, inokedy sme si pochutnali na homároch v reštaurácii Lobster.

A more? Nádhera! S neopísateľnou zelenomodrou farbou, postupným nástupom, príjemnou teplotou. Celý zážitok umocňuje latino hudba a bary s rumom.

Naše prípravy, priebeh a celé oficiálne ukončenie svadby by však nebolo také hladké a príjemné bez pomoci pani Martiny. Je ťažké nájsť človeka s takou pracovnou morálkou a odhodlaním, aké má ona. Svoju prácu ovláda dokonale, vie, ako komunikovať s úradmi, s hotelom. Po návrate s nami naďalej spolupracovala, zaujímala sa o dokončenie celej svadby a legalizáciu obradu v Českej republike, zabezpečovala odborné preklady. Od nás jej patrí obrovské poďakovanie!

Veľmi pekne vám ďakujem.

Svadobné odkazy